fbpx
Acasă » SISTEMUL JUDICIAR » 130 de absolvenți INM au fost numiți în funcția de judecător stagiar. Printre ei și absolventa de Cluj care a intrat prima în 2017

130 de absolvenți INM au fost numiți în funcția de judecător stagiar. Printre ei și absolventa de Cluj care a intrat prima în 2017

130 de absolvenți INM – promoția 2019 au fost numiți, prin hotărârea a Consiliului Superior al Magistraturii, în funcția de judecător stagiar. Printre ei regăsim pe Sabrina Matei, absolventa de la UBB Cluj care a intrat prima la Institut în 2017, dar și pe Celia Dudaș, care în același an intrat prima în Baroul Cluj, dar apoi a dat examen și la INM.

Sabrina Matei a fost repartizată la Judecătoria Satu Mare, oraș de unde este originară, iar Celia Dudaș (căsătorită Cosma) la Judecătoria Mediaș.

Alți absolvenți de la UBB Cluj ajunși judecători stagiari sunt: Sanda Pelea – Judecătoria Arad, Adina Udrescu – Judecătoria Costești, Radu Trufan – Judecătoria Baia Mare, Andreea Lorena Ciobanu – Judecătoria Cluj-Napoca.

În județul Cluj au mai fost repartizați – Andrada Ștefana Pavel – Judecătoria Gherla, George Bogdan Prodișteanu – Judecătoria Dej, Andreea Mihalache – Judecătoria Huedin.

Doi foști avocați stagiari din Baroul Cluj, ambii absolvenți ai Facultății de Drept ”Dimitrie Cantemir” Cluj, Bogdan Rebrean și Mălina Tebieș ajung la Judecătoria Câmpulung Moldovenesc, respectiv Judecătoria Fălticeni.

Hotărârea CSM:

Secţia pentru judecători a Consiliului Superior al Magistraturii a hotărât numirea în funcţia de judecător stagiar, începând cu data de 01.01.2020, a absolvenţilor INM – promoţia 2019, potrivit opţiunilor exprimate în cadrul procedurii de repartizare desfăşurată la data de 19.12.2019. (unanimitate)

Nr crt

Nume prenume

Instanța pentru care a optat

1

DULAMĂ Ioana-Cătălina (M)

Judecătoria Târgu Mureş

2

ŞTEŢCO-MIHALI Ana-Maria (I)

Judecătoria Târgu Mureş

3

HAIMANA Delia-Mihaela (G)

Judecătoria Sectorului 3 Bucureşti

4

MANEA Theodora-Maria (D)

Judecătoria Sectorului 3 Bucureşti

5

BĂRNUȚIU Bianca-Simona (S)

Judecătoria Marghita

6

OLARIU Ioana-Cristina (T)

Judecătoria Sibiu

7

POPEL Diana-Daniela (M)

Judecătoria Sectorului 1 Bucureşti

8

STOICESCU Andreea (G)

Judecătoria Sectorului 1 Bucureşti

9

BOICESCU Teodora (L)

Judecătoria Buftea

10

PAVEL Andrada-Ştefana (I)

Judecătoria Gherla

11

CIOBANU Andreea-Lorena (O)

Judecătoria Cluj Napoca

12

STAN George-Alexandru (G)

Judecătoria Ploieşti

13

CONSTANTIN Florydana (N)

Judecătoria Slatina

14

PELEA Sanda-Ileana (M)

Judecătoria Arad

15

MATEI Sabrina-Maria (T)

Judecătoria Satu Mare

16

TONCU Flavia-Ioana (F)

Judecătoria Constanţa

17

JOIŢA Gabriela-Eliza (G)

Judecătoria Slatina

18

POPA Emanuela (I)

Judecătoria Ploieşti

19

BUTURUGA Gabriela-Maria (P)

Judecătoria Târgovişte

20

NECHIFOR Mirela (N)

Judecătoria Suceava

21

MANOLESCU Nicoleta-Adina (C)

Judecătoria Târgu Mureş

22

GUŢU (TRICĂ) Tatiana (V)

Judecătoria Galaţi

23

SZANTO-PETRIA Bianca-Daniela (A)

Judecătoria Ploieşti

24

PRODIŞTEANU George-Bogdan (G)

Judecătoria Dej

25

BODOGA-VĂLEANU Alexandra (A)

Judecătoria Braşov

26

DOVÎNCĂ Mădălina (G)

Judecătoria Ploieşti

27

BACOIU Diana-Mădălina (S)

Judecătoria Bacău

28

STĂNCESCU (MITESCU) Ileana (M)

Judecătoria Brăila

29

BENEC Sînziana (D)

Judecătoria Caransebeş

30

VONICA Lorena-Evelyn (S)

Judecătoria Paşcani

31

CIUMA Anca-Maria (G)

Judecătoria Deva

32

OSTAHIE Oana-Maria (C)

Judecătoria Piatra Neamţ

33

OFRIM Ioniţa-Maria (G)

Judecătoria Zalău

34

BEDŐ Beáta-Túnde (Z)

Judecătoria Constanţa

35

MĂRUŞ (ŢĂRANU) Isabelle-Andreea (C)

Judecătoria Oneşti

36

MIHALACHE Andreea (V)

Judecătoria Huedin

37

BĂRNUŢ Filip-Daniel (D)

Judecătoria Deva

38

CRAIU Ionela-Diana (I)

Judecătoria Piteşti

39

VILĂU Cătălina-Marilena (C)

Judecătoria Piteşti

40

RUSU Ionela (C)

Judecătoria Buzău

41

GUZ Jean-Robert (L)

Judecătoria Strehaia

42

OLTEAN (BUD) Bianca-Laura (T)

Judecătoria Baia Mare

43

BOKOR Zoltán (T)

Judecătoria Zalău

44

CUCU Cristi-Georgian (L)

Judecătoria Târgovişte

45

ŢIBULEAC Mihaela-Laura (S)

Judecătoria Iaşi

46

OLTEAN Sorana-Zamfira (V)

Judecătoria Târnăveni

47

POP Giulia-Emma (Ș)

Judecătoria Baia Mare

48

MALEA Elena-Mădălina (C)

Judecătoria Piteşti

49

SPÎNU (BĂLAN) Alina-Georgiana (L)

Judecătoria Buzău

50

POP Iulia-Lorena (V)

Judecătoria Bistriţa

51

CRISTUREAN-PAŞCA Mara (V)

Judecătoria Satu Mare

52

LAPTEŞ George-Marian (S)

Judecătoria Sfântu Gheorghe

53

CHICHINEJDI Paul-Sebastian (I)

Judecătoria Beiuş

54

CAZACU Elena-Adelina (G)

Judecătoria Hârlău

55

CORCODEL Eugen-Andrei (M)

Judecătoria Câmpina

56

FARCAŞIU Florin-Răzvan (F)

Judecătoria Lipova

57

CHIRIAC Anca-Cătălina (M)

Judecătoria Bacău

58

GHEORGHINCĂ Ana-Maria (N)

Judecătoria Botoșani

59

STOICEA Sara-Gabriela (M)

Judecătoria Constanța

60

MAZILU Raluca-Maria (A)

Judecătoria Oravița

61

EFRIM Andreea-Eliza (D)

Judecătoria Târgu Jiu

62

TRUFAN Andrei-Radu (P)

Judecătoria Baia Mare

63

VÎJA Sorina-Madalina (S)

Judecătoria Făgăraș

64

GÂRBEA Adrian (A)

Judecătoria Bacău

65

ŢINEGHE Andrea (Ş)

Judecătoria Buzău

66

IONIŢĂ (NAE) Andreea-Ioana (L)

Judecătoria Vălenii de Munte

67

POP Oana-Teodora (N)

Judecătoria Hunedoara

68

CERBU Mircea-Theodor (B)

Judecătoria Miercurea Ciuc

69

NEACŞU Amalia-Gabriela (M)

Judecătoria Buzău

70

BERINDEAN Diana (V)

Judecătoria Râmnicu Vâlcea

71

CIONTU Elena-Andra (I)

Judecătoria Râmnicu Vâlcea

72

NEGRU Anca-Cornelia (C)

Judecătoria Buzău

73

CHIPER Adrian (G)

Judecătoria Liești

74

SIMION Cristina-Andrada (G)

Judecătoria Urziceni

75

CHIROŞCĂ Alina-Ionela (G)

Judecătoria Buzău

76

GRECU Gheorghe (G)

Judecătoria Hațeg

77

UNGUREANU Alina-Nicoleta (N)

Judecătoria Baia de Aramă

78

UDRESCU Adina (S)

Judecătoria Costești

79

PAŞCU Diana-Andreea (D)

Judecătoria Piatra Neamț

80

MIHALACHE Diana (M)

Judecătoria Giurgiu

81

GHIŢULETE Bianca (M)

Judecătoria Târgu Jiu

82

GUGU Cristina-Alexandra (V)

Judecătoria Slatina

83

PĂVĂLOI Oana-Ştefania (I)

Judecătoria Piatra Neamț

84

NEŢOIU Valentina-Cristina (C)

Judecătoria Slobozia

85

DUMITRU Mădălina-Anda (G)

Judecătoria Orșova

86

PAVEL Alexandra (I)

Judecătoria Slobozia

87

MOMEU Gabriela (I)

Judecătoria Toplița

88

BUŞICĂ Maria-Andreea (L)

Judecătoria Galați

89

ARDELEAN Cristina (G)

Judecătoria Fălticeni

90

STOICA Ana-Maria (I)

Judecătoria Câmpulung

91

BAN (MÂRZE) Alexandra-Anca (S)

Judecătoria Odorheiul Secuiesc

92

ŞTEFĂNESCU Alexandra-Marilena (C)

Judecătoria Fetești

93

DUDAȘ (COSMA) Celia (G)

Judecătoria Mediaș

94

DANCIU Denisa-Ana-Maria (V)

Judecătoria Slatina

95

URSACHE Sabrina (V)

Judecătoria Botoșani

96

ŢINTA Andreea-Sorina (S)

Judecătoria Giurgiu

97

EZARU Corina (D)

Judecătoria Botoșani

98

URSU Adina-Roxana (V)

Judecătoria Petroșani

99

POSTOLACHI Roxana-Monica (C)

Judecătoria Roșiori de Vede

100

CIUŞLEANU Andreea-Maria (G)

Judecătoria Focșani

101

VÎLCU Elena-Corina (V)

Judecătoria Constanța

102

GRIGORE Ana-Maria (S)

Judecătoria Bacău

103

VASILIU Andreea-Elena (P)

Judecătoria Botoșani

104

DAVIDESCU Andrei-Nicolae (D)

Judecătoria Medgidia

105

TUTUNARU Andrei (A)

Judecătoria Petroșani

106

SANDU Alexandra-Andreea (A)

Judecătoria Galați

107

VÎRDEA Dorina-Elena (D)

Judecătoria Petroșani

108

TUDORESCU Diana-Sofia (C)

Judecătoria Turnu Severin

109

HĂRŞAN Remus-Adrian (I)

Judecătoria Mediaș

110

PETROV Irina (G)

Judecătoria Botoșani

111

TEBIEŞ Mălina (I)

Judecătoria Fălticeni

112

POP Andrei (N)

Judecătoria Drobeta Turnu Severin

113

BACHEŞ Cristian-Ionuţ (G)

Judecătoria Novaci

114

MOCANU Alina-Maria (F)

Judecătoria Turnu Măgurele

115

ANGHEL Emilian-Ionuţ (L)

Judecătoria Caracal

116

LUPAŞCU Maria-Cristina (N)

Judecătoria Onești

117

BREM Ionela (I)

Judecătoria Suceava

118

BĂGUŢ Tudor (S)

Judecătoria Brăila

119

DICU Anastasia (I)

Judecătoria Pătârlagele

120

LIUŞTEA Livia-Andreea (M)

Judecătoria Caracal

121

CÂMPEAN Laura-Monica (L)

Judecătoria Brezoi

122

REBREAN Bogdan (D)

Judecătoria Câmpulung Moldovenesc

123

PAŞEA Raluca-Irina (G)

Judecătoria Calafat

124

RUS Mihai-Cătălin (M)

Judecătoria Târgu Neamț

125

ROMANIUC Ruxandra (P)

Judecătoria Focșani

126

DANCIU (MIŞCOCI) Loredana-Elena (M)

Judecătoria Bălcești

127

GHENCIU Ligia-Cristina (M)

Judecătoria Băilești

128

MICU Dana (M)

Judecătoria Călărași

129

MIHĂILOIU Elena-Alexandra (M)

Judecătoria Dorohoi

130

AVRAM (CRIŞAN) Adelina-Florina (F)

Judecătoria Darabani

Comments

comentarii

Lasă un răspuns

error: Conținut protejat. Contactați-ne la office@clujust.ro dacă vreți să preluați! Apăsați CTRL+P dacă vreți să printați pagina